Konkursai, Utenos EDIC naujienos

Europos dieną siūloma pasitikrinti savo žinias „Europos egzamine“

Gegužės 9 d. Lietuvoje vyks „Europos egzaminas“, kuriame dalyviai galės pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą. Dėl Europos Sąjungos žinovo titulo varžysis moksleiviai, studentai, verslo įmonių darbuotojai, valstybės tarnautojai ir visi norintys Lietuvos gyventojai. Šiais metais „Europos egzaminą“ panoro vykdyti beveik 350 mokyklų ir 110 organizacijų, kuriose planuojama sulaukti ne mažiau kaip 20 000 dalyvių.

„Europos egzaminas“ raštu vyks mokyklose, o visi kiti dalyviai egzaminą galės laikyti internetu svetainėjewww.pazinkeuropa.lt. Egzamino metu reikės per kuo trumpesnį laiką atsakyti į 10 klausimų, susijusių su ES veikimu, valstybėmis narėmis, piliečių teisėmis ir įvairiomis įdomybėmis. Šiais metais papildomas dėmesys skiriamas Europos migracijos politikai ir galimybėms pradedančiajam verslui.

Visos „Europos egzamine“ dalyvaujančios mokyklos ir organizacijos savo tarpe išrinks Europos Sąjungos žinovą, kurį deleguos dalyvauti antrajame egzamino etape. 85 geriausius rezultatus antrajame etape pasiekę dalyviai bus pakviesti į „Europos egzamino“ finalą, kuris vyks gegužės 20 d. Europos namuose Vilniuje. Finalo dalyviai varžysis dėl pagrindinio prizo – pažintinių kelionių į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Pavieniai dalyviai „Europos egzaminą“ galės laikyti internetu gegužės 9–12 d. Neturintys galimybės to padaryti namuose kviečiami į kompiuterizuotas viešąsias bibliotekas.

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Projekto partneriai – LR Švietimo ir mokslo ministerija, Europe Direct informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, Ugdymo plėtotės centras, Versli Lietuva,Diversity Development Group. Informacinis projekto partneris – LRT radijas.

„Europos egzaminą“ vykdančių mokyklų ir organizacijų sąrašą galite pamatyti interaktyviame žemėlapyje:https://www.google.lt/maps/d/viewer?mid=1LT-e6yB_y3yWgwOWP-zEgIxNoF0

Jei iš anksto norėtumėte susisiekti su organizatoriais, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje gali suteikti egzamino vykdytojų kontaktus. Kreipkitės į Vytenį Kviklį Vytenis.Kviklys@ec.europa.eu, tel. (8 5) 243 1283.

„Europos egzamino“ interneto svetainė: http://www.pazinkeuropa.lt/europos-egzaminas

Daugiau informacijoshttp://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/06052016_europos_egzaminas_lt.htm